Rossmann w Dekadzie Kraków

Galeria handlowa Dekada Kraków, która ma zostać wybudowana na terenie krakowskiej dzielnicy Kurdwanów (przy ulicy Stojałowskiego), gromadzi już listę najemców powierzchni handlowej. Wiadomo już, że jednym z nich będzie popularna sieć delikatesów Alma. Drugi sklep, który znajdzie się w Dekadzie to drogeria Rossmann. Można zatem bez obaw stwierdzić, że właściciele centrum handlowego sięgają po czołówkę obecnych na rynku sieci sprzedaży. Do tej pory znaleziono już chętnych na około połowę dostępnej powierzchni.

Dekada Kraków nie będzie należeć do czołówki galerii handlowych w mieście pod względem wielkości. Obiekt przeznaczony jest bowiem do szybkich zakupów dla okolicznych mieszkańców. Powierzchnia Dekady wyniesie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Deweloperem odpowiedzialnym za projekt jest firma Facinelli 2 sp. z o.o, należąca do grupy Foren. Grupa powstała w 2007 roku i od tego czasu nabyła pokaźne doświadczenie na rynku w całej Polsce (m.in. Piła, Nysa, Olsztyn i Sieradz). Firma słynie także z odważnych i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych a także precyzyjnego doboru klientów. Wiele obiektów budowanych przez Foren ? w tym Dekada Kraków – należą do tak zwanego typu convenience.