Nowe informacje na temat Dekady Kraków

Znamy już wysokość finansowania budowy Dekady Kraków, usytuowanej na krakowskim osiedlu Kurdwanów przy ulicy Stojałowskiego. Deweloper, firma Dekada Realty sp. z o.o. (dawny Foren) oceniła koszt budowy galerii na 11,45mln zł. Termin oddania obiektu do użytku oceniono na lipiec 2012 roku.

Prace nad Dekadą Kraków trwają od września 2011 roku, kiedy to inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Na generalnego wykonawcę wyznaczono firmę Erbud, która od tego czasu prowadzi prace budowlane. Przewidywany metraż budynku to 3,5 tys. metrów kwadratowych. Jak zwykle w przypadku takiej inwestycji, deweloper zobowiązał się także do wykonania pewnych prac związanych z udoskonaleniem okolicznej infrastruktury.

Dla mieszkańców Kurdwanowa powstanie obiektu typu convenience to bardzo duże udogodnienie. Podobnego centrum handlowo-usługowego bardzo brakuje bowiem w tym regionie Krakowa. Odpowiednie usytuowanie umożliwia także swobodny dostęp do sklepu mieszkańcom okolicznych małych miejscowości a także niedalekich Swoszowic. Obecnie nic nie zapowiada opóźnień i problemów z budową, można zatem liczyć na wywiązanie się wykonawcy z deklarowanego terminu i oddanie Dekady Kraków do użytku na początku drugiej połowy 2012 roku.